blog o zmianach na lepsze

Dlaczego warto zmieniać swoje życie?

<b>Dlaczego warto zmieniać swoje życie?</b>

Wystartowałam z wpisami o przygotowaniach do ślubu, a przecież zmiana stanu cywilnego to nie jedyna zmiana jaka mnie czeka i nie tylko o tym chcę tu pisać. Jak to w ogóle jest z tymi zmianami w naszym życiu? Dziś bardzo często słyszy się o zmianach i postanowieniach, o konieczności zrobienia czegoś ze swoim życiem. Jedni przechodzą na dietę, inni zaczynają chodzić na siłownię, jeszcze inni uczą się nowego języka, a kolejni wyprowadzają się do innego miasta. Czy zmiany są niezbędne żeby być szczęśliwym? Dlaczego ciągle chcemy coś zmieniać i dlaczego warto to robić?

 • Żeby mieć większy wpływ na swoje życie

Każde nowe postanowienie, że coś zmienimy to świadome robienie czegoś dobrego dla siebie. Może to być zarówno regularne chodzenie na siłownię jak i wyrobienie sobie nawyku picia wody z cytryną każdego ranka. Każda zmiana jest czymś dobrym i nie musi to być wcale nic wielkiego. Ale świadomość tego, że sami zmieniamy lub poprawiamy coś w naszym życiu daje nam poczucie kontroli i szczęścia. Wtedy każdy, nawet najmniejszy sukces daje nam kopa do kolejnych zmian.

 • Żeby porzucić rutynę

I nie chodzi o to, ze rutyna jest zawsze zła. Niektórzy lubią żyć według jakiegoś schematu, bez niespodzianek dnia kolejnego. I nie ma w tym absolutnie nic złego, o ile nie mamy poczucia, że stoimy w miejscu, a nasze życie od dłuższego czasu wygląda tak samo i codzienność stała się już trochę nudna. Jeśli tak jest, odmień tę rutynę! Nie trzeba wywracać od razu życia do góry nogami i być super spontanicznym. Wystarczy wprowadzić jakiś nowy rytuał, zacząć uprawiać sport, czy znaleźć nowe hobby. Może to być cokolwiek, co sprawi, że robimy coś nowego i innego, ale jednocześnie da nam poczucie, że robimy coś dobrego dla siebie.

warto zmienić swoje życie

 • Żeby pokonać własne słabości i poznać swoje granice

Chęć osiągnięcia celu i dobra motywacja potrafią sprawić, że nawet te zmiany, które wymagają od nas dużego poświęcenia dają nam dużą satysfakcję i zamiast obowiązkiem stają się dla nas przyjemnością. Postawiłeś przed sobą duże wyzwanie? Zacznij mniejszymi krokami, wcale nie trzeba od razu być perfekcyjnym i narzucać sobie tego, co niewykonalne tylko dlatego, że inni to robią. Dopasuj zmianę do siebie i zmieniaj się własnym tempem, a zobaczysz jak szybko osiągniesz poziom, który całkiem niedawno wydawał się być tylko marzeniem.

 • Żeby dać sobie więcej możliwości

Interesuje Cię jakiś temat i chcesz zapisać się na kurs? A może chcesz się nauczyć nowego języka? Jeśli tak, to po prostu to zrób. To, że nie jest Ci to teraz potrzebne do pracy, nie znaczy, że nie możesz mieć po prostu takiego hobby. Kto wie kiedy stwierdzisz, że tak mogłaby wyglądać Twoja praca i zamienisz swoje hobby w sposób na życie. Albo poznasz nowy język i dzięki temu załapiesz się w pracy na jakiś wyjazd zagraniczny. Daj sobie jak najwięcej możliwości na zmianę swojego życia – jeśli nie już dziś, to w przyszłości.

 • Żeby nie żałować

Masz okazję coś zmienić ale się boisz? Przeanalizuj wszystkie za i przeciw i zadaj sobie pytanie czego tak naprawdę się boisz. Definiując swój strach łatwiej będzie Ci go pokonać. Nie wiesz kiedy kolejny raz trafi się taka szansa i czy w ogóle się trafi, a na duże zmiany nigdy nie ma idealnego momentu. Podejmując trudną decyzję musisz czuć, że to co robisz jest dla Ciebie najbardziej właściwe.

 • Żeby być szczęśliwym i mieć powód do dumy

Każdy sukces wywołuje uśmiech na twarzy i sprawia, że nagle wszystko wokół staje się choć na chwilę lepsze. Jeśli udało Ci się osiągnąć cel, bądź z siebie dumny i doceń swój wysiłek. Nasza zmiana może też zmotywować innych do działania, a nam dać siłę na kolejne wyzwania!

warto zmieniać swoje życie

Nie da się całe życie stać w jednym miejscu, zmiany są nieuniknione i potrzebne. Albo sami o nich postanawiamy, czasem los nas do nich zmusza. Zanim jednak postanowisz zmienić swoje życie, doceń to co już masz i to kim jesteś, bądź szczęśliwy tu i teraz. Ja swoje zmiany wprowadzam powoli i stopniowo, robię to bo chcę, a nie dlatego, że ktoś tego ode mnie wymaga. Dlatego radość czerpię z samego dążenia do celu i z tych najmniejszych codziennych sukcesów. Nie muszę czekać na ‘wielki finał’, żeby móc powiedzieć, że jestem szczęśliwa. I Ty też nie pozwól, żeby szczęście było ciągle kilka kroków przed Tobą.

 28 thoughts on “Dlaczego warto zmieniać swoje życie?

 • Dokładnie tak!! Trzeba się rozwijać każdego dnia, próbować nowych rzeczy i mobilizować się do działania każdego dnia. Najgorzej jest zacząć…

 • Jeśli nie wprowadzalibyśmy żadnych zmian w naszym życiu, to by było po prostu nudno. Robienie nowych rzeczy sprawia, że czujemy się spełnieni i mamy satysfakcję przekraczania nowych granic, ram, wyjdziemy z bezpiecznego pudełka, które sami sobie stwarzamy.

 • Zmiany małe i duże przede wszystkim pozbawiają takiej świadomości ograniczenia, dają nam poczucie wolności i wpływu na swoje życie. Warto przeczytać taki artykuł jeśli jest się człowiekiem nieszczęśliwym. Często powodem braku zadowolenia jest rutyna i brak nowych perspektyw.

  • Czasem mam wrażenie, że zbyt dużo ludzi jest nieszczęśliwych, albo czegoś jeszcze im brakuje do pełni szczęścia. Brak nowych perspektyw jest problemem, ale często brakuje ludziom odwagi, żeby ich po prostu poszukać i coś zmienić. Siedzenie z założonymi rękami z myślą, że “nic dobrego mnie już nie czeka” nigdy nie sprawi, że życie zmieni się na lepsze.

 • Na pewno każdy ma jakieś swoje własne powody, dla których chciałby zmienić życie. Najważniejsza sprawa to uświadomić sobie, że zmiana jest potrzebna i zachodzi niezależnie od tego, czy chcemy zmieniać czy nie.

  • Owszem, zmiany będą w naszym życiu zawsze. Niestety nie wszystkie mogą być w pełni przez nas kontrolowane. Fajnie jednak wziąć los w swoje ręce i zmieniać czasem to, na co wpływ mieć możemy.

 • Żeby nie żałować, a ja bym jeszcze dodała, żeby nie stać w miejscu. Zmiana daje nam szansę na lepsze, na realizację własnych planów, marzeń. Gdy nic nie robimy, niczego oczekiwać nie możemy 🙂

  • Dokładnie tak! Jeśli chcemy ruszyć do przodu, to trzeba podejmować decyzje o zmianach. Lepiej brać los w swoje ręce, niż czekać aż sam za nas zdecyduje i te zmiany narzuci.

  • Wow! Na pewno fantastyczne doświadczenie! Przeprowadzka na Cypr od razu była planowana z myślą powrotu kiedyś do Polski, czy miałaś zostać już na stałe? 🙂 Podziwiam i gratuluję odwagi! 🙂

  • Niestety życie czasem płata nam figle i zmusza nas do zmian, których niekoniecznie chcemy. Ale tak jak mówisz, każda zmiana uczy nas czegoś nowego i jeśli nie od razu, to może później wyciągniemy z takich zmian również pozytywne wnioski 🙂

  • I super! Tak powinno być! Możemy zmieniać wiele rzeczy, otoczenie, nawyki, ale są takie, które powinny pozostać niezmienne 🙂 Chociaż zarówno Twój partner jak i podróże, też pewnie nie raz zaskakują i dowiadujesz się o sobie coraz więcej 🙂 Jedno jest pewne – rutyna Ci nie grozi! 😉 Pozdrawiam!

 • Ostatnio jak brałam los we wlasne ręce to coś się buntował. Nie wszystkie zmiany są dobre a może to nie ten moment. Ja na tą chwilę potrzebuję trochę spokoju i stabilizacji bo zmian było za dużo 🙂

  • Zmiany są dobre, ale musimy się czuć z nimi dobrze. Dlatego właśnie wspominam o świadomych zmianach. A nawet jeśli coś nie udało tak jak planowałaś, to możesz pomyśleć z drugiej strony: odważyłaś się i zaryzykowałaś. Każde takie doświadczenie jest dla nas jakąś lekcją 🙂 Tak jak też wspomniałam zmiany są po to, żeby porzucić rutynę – jeśli nas dopadła. Jeśli u Ciebie było za dużo zmian ostatnio, to teraz właśnie czas na odrobinę rutyny i spokoju, żeby odetchnąć i zatroszczyć się o siebie bez wywracania życia do góry nogami. Bo zmieniać się można w każdym kierunku! 🙂 Pozdrawiam!

  • Każdy z nas czasem ma chwile słabości i potrzebuje takiego kopa. Życzę zatem dużo motywacji i wytrwałości! 🙂 a wkrótce na moim blogu więcej na ten temat, więc zapraszam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *